Innowacja B-Lite®, pierwszego i jedynego lekkiego implantu piersi!

Wpływ ciężaru, innowacja B-Lite®

B-lite Pierś jest stosunkowo niestabilnym oraz dynamicznym organem. Nie ma mechanizmów wspierających masę ciała, takich jak mięśnie lub kości, przechodzi znaczące wewnętrzne i zewnętrzne naprężenia i napięcia przez całe życie kobiety (ciąża, laktacja, zmiany masy ciała, ćwiczenia itp.). Co może spowodować utratę objętości i / lub jędrności.

Implanty B-Lite® do 30% lżejsze niż tradycyjne implanty zmniejszają obciążenia związane z siłą grawitacji działającą na tkanki miękkiej piersi, a także zachowują kształt i formę w dłuższej perspektywie. Zmniejszenie masy ciała bezpośrednio zmniejsza napięcie na piersiach po zabiegu, potencjalnie poprawiając komfort – zwłaszcza podczas uprawiania sportu i spędzania wolnego czasu.

Czym różnią się implanty B-Lite® od innych implantów?

Wszystkie implanty piersi składają się z muszli i wypełniacza. Wypełniacz w tradycyjnych, ciężkich implantach to żel silikonowy lub sól fizjologiczna (słona woda). Innowacja B-Lite® polega na unikalnej kombinacji dobrze znanych, sprawdzonych klinicznie materiałów, tworząc lekki wypełniacz.

Z czego wykonany jest żel B-Lite®?

B-liteŻel B-Lite® jest tworzony przez trwałe łączenie małych pustych kulek zwanych w świecie nauki jako mikrosfery ze standardowym żelem silikonowym klasy medycznej, co sprawia, że implanty są do 30% lżejsze. Mikrosfery są szeroko stosowane w wielu zastosowaniach. Są biokompatybilne i można je znaleźć w urządzeniach medycznych i kosmetykach. Mikrosfery są zintegrowane w spoistym żelu, a ich wiązanie z żelem pozostaje nienaruszone, nawet w mało prawdopodobnym przypadku pęknięcia implantu. Żel B-Lite® zawiera technologię stosowaną przez NASA i ma doskonały profil bezpieczeństwa i właściwości, oferując znacznie mniejszą wagę przy jednoczesnym zachowaniu naturalnego wyglądu.

Lekkie implanty B-Lite® są stosunkowo nowe na rynku, więc jak pacjenci mogą być pewni, że są bezpieczni?

Implanty B-Lite® zostały opracowane przez multidyscyplinarny zespół lekarzy, naukowców i inżynierów, a następnie poddane szczegółowym testom w ciągu 10 lat, zanim zaoferowano je pacjentom. Wszystkie materiały użyte do produkcji implantów B-Lite® z oznakowaniem CE są dobrze udokumentowane, bezpieczne, obojętne, biokompatybilne i mają długą historię stosowania w medycynie. Implanty B-Lite® wykorzystują standardową powłokę POLYTECH, która została wykorzystana dla setek tysięcy pacjentów z doskonałym poziomem bezpieczeństwa.

Czym są mikrosfery B-Lite®?

Mikrosfery B-Lite® są małymi kulkami mikroskopowymi, które są bardzo mocne, ale bardzo lekkie. Mikrosfery są biokompatybilne i bardzo stabilne.

Czy mikrosfery są bezpieczne?

Tak. Mikrosfery są już szeroko stosowane w wielu zastosowaniach. Są biokompatybilne i można je znaleźć w urządzeniach medycznych i kosmetykach. Mikrosfery są powszechne w stomatologii, ortopedii, urologii i wielu innych dziedzinach medycyny. Mikrosfery są zintegrowane w spoistym żelu, a ich wiązanie z żelem pozostaje nienaruszone, nawet w mało prawdopodobnym przypadku pęknięcia implantu. Mikrosfery nie zmieniają rozmiaru ani kształtu w temperaturach i ciśnieniach, które ludzie mogą normalnie wytrzymać. Nie ma obaw o latanie, nurkowanie rekreacyjne, wspinaczkę górską itp.