Shavery HighSurg 30

Urządzenie HighSurg 30 to wielofunkcyjny shaver szwajcarskiej firmy Nouvag. Jego zaletą jest kompaktowa budowa, która została zastosowana zarówno w samym sterowniku jak i mikrosilniku wraz z końcówką roboczą. Dzięki temu praca urządzeniem HighSurg 30 jest bardzo wygodna i mało uciążliwa nawet długoczasowo. Dzięki płynnej regulacji obrotów, wbudowanej pompie perystaltycznej oraz możliwości zmiany kierunku pracy shavera, możemy dostosować parametry pracy tak, aby były optymalne dla danego zabiegu.

Mikroprocesorowy system HighSurg 30 jest multispecjalistycznym systemem do wierceń i obsługi shavera, który może być używany w zabiegach laryngologicznych, mikrochirurgicznych oraz neurochirurgicznych. Urządzenie jest głównie zaprojektowane do wiercenia i piłowania z dodatkowym, zintegrowanym systemem Shavera laryngologicznego. Dzięki odpowiednim ustawieniom HighSurg 30 można również wykorzystać do pobierania tkanki do przeszczepu (dermatomy) czy liposukcji (Conform-Cannula).

HighSurg-30HighSurg 30 ma wbudowaną pompę perystaltyczną do chłodzenia tkanki, aby chronić ją przed uszkodzeniem termicznym.

Dane techniczne

Rodzaj silnika: Elektroniczny
Zakres prędkości: do 50,000 obr/min  lub do 80,000 obr/min
Wymiary (szer. x dł. x wys.): 290 x 270 x 145 mm
Waga urządzenia: 2,8 kg

Inne akcesoria do urządzenia HighSurg 30 dostępne tutaj