Od ponad 30-tu lat firma Medical Z specjalizuję się w produktach do presoterapii. Jest światowym liderem w dziedzinie ortez (ubrań) uciskowych stosowanych w terapii oparzeń oraz opatrunków silikonowych zapobiegających powstawaniu blizn przerostowych

Ubranie uciskowe Medical Z jest szyte na miarę, tak aby idealnie przylegało do ciała. Celem jego użytkowania jest zapobieganie tworzeniu się blizn przerostowych, hipertroficznych oraz przykurczy bliznopochodnych. Technologia Medical Z pozwala na skomponowanie produktów odpowiadających potrzebom każdego pacjenta w tym również małych dzieci i niemowląt.Presoterapia po oparzeniach trwa zwykle ok. 2 lat, a ubranie uciskowe pacjent nosi przez 24 godziny na dobę. Tylko najwyższa jakość wykonania oraz specjalistyczne tkaniny pozwalają zapewnić pacjentom komfort trudnej rehabilitacji po oparzeniach.

Tkaniny

Tkanina Standard: Tkanina elastyczna, rozciągliwa w 6 kierunkach opracowana do presoterapii o skali ucisku 17-24 mmHg. Zapobiega powstawaniu obrzęków, blizn hipertroficznych i keloidów. Jest dostępna w trzech kolorach.

Tkanina Coolmax®: coolmax-logoJako jedyna na świecie, firma Medical Z produkuje ubrania uciskowe z unikalnej, chronionej patentem tkaniny termoregulacyjnej Coolmax®.
Technologia Coolmax® pozwala odprowadzać wilgoć na zewnątrz ortezy. Miękkość i delikatność tkaniny Coolmax®, przy zachowaniu skali ucisku 17-24 mmHg, zwiększa komfort noszenia ubrania uciskowego. Zapobiega powstawaniu obrzęków, blizn hipertroficznych i keloidów. Jest dostępna w trzech kolorach.
CoolMax – ubrania uciskowe

Nowość! Skarpety uciskowe z systemem antypośligowym
Rękawice i skarpety uciskowe mogą być wykończone systemem antypoślizgowym, który zwiększa przyczepność ubrań uciskowych.

Jest to odpowiedź firmy Medical Z, na problemy „ślizgania” się, sygnalizowane przez wielu pacjentów.