Odsysanie tkanki tłuszczowej

Liposukcja jest zabiegiem modelowania sylwetki ciała poprzez odsysanie nadmiaru tkanki tłuszczowej.

Urządzenia szwajcarskiej marki Nouvag zapewniają precyzyjne i bezpieczne wykonanie zabiegu zarówno na małej powierzchni np. podbródek jak też dużej powierzchni np. brzuch.

Nasza firma oferuje szeroką gamę urządzeń, które mogą Państwo wykorzystać na każdym etapie zabiegu liposukcji – od infiltracji, poprzez rozbijanie aż po efektywne, szybkie i precyzyjne odessanie nadmiaru tkanki.

Infiltracja

Odpowiednie znieczulenie i nawodnienie tkanki w zabiegach liposukcji jest ważnym elementem, który poprzez używanie klasycznych metod jak strzykawka, czy rękaw uciskowy mogą być mało wygodne i czasochłonne. Wykorzystanie pompy do infiltracji znacznie skraca czas tego pierwszego etapu zabiegu, a dzięki precyzyjnie ustawianym parametrom pozwala na równomierne rozprowadzanie płynu.

Parametry:

DP 30
Wyparcie objętościowe 1-12,5 l/h
Wymiary 260x250x110mm (szer/dł/wys)
Waga netto – jednostka sterująca 2,4 kg
DP 30 Lipo Plus
1- 24 l/h

3,4 kg

Rozbijanie

TCM 3000BL
High Surg 30
LipoSurg

Odsysanie

Precyzyjne odessanie rozbitej tkanki tłuszczowej jest bardzo ważnym elementem uzyskania pożądanego efektu końcowego całego zabiegu. To właśnie odsysanie daje efekt modelowania i kształtowania, który chcemy osiągnąć wykonując ten zabieg. Zważywszy na konsystencje odsysanej tkanki bardzo ważnym jest, aby ssak posiadał odpowiednie parametry, co pozwoli na efektywną i szybką pracę.

Oferowane przez naszą firmę ssaki do liposukcji posiadają wydajność ssącą na poziomie 60 l/min, dzięki czemu są w stanie sprostać najtrudniejszym zabiegom liposukcji. Dzięki zastosowaniu technologii tłokowej, nie rozszczelniają się, a siła ssąca utrzymuje się na tym samym poziomie.

Vacuson 60

Jest to podstawowa jednostka służąca do odsysania tkanki tłuszczowej o wysokiej wydajności. Parametry urządzenia są tak dostosowane, aby można było go wykorzystać zarówno do małych, jak i dużych liposukcji.
Vacuson 60
Vacuson 60 służy tylko do odsysania, dlatego do wykonania pełnego zabiegu liposukcji potrzebujemy dodatkowych urządzeń (do infiltracji, rozbijania).

Parametry techniczne

Rodzaj urządzenia Ssak z regulacją siły ssącej
Wydajność ssania 60 l/min
Siła ssania (max.) -0.9 bar (686 mmHG)
Pojemność słoja 2l lub 5l
Wymiary: (szer/wys/dł) 360x300x280 mm
Waga 14kg

Vacuson 60LP

Vacuson 60LP to największa platforma firmy Nouvag, której zadaniem jest zabezpieczenie osprzętu do kompleksowego wykonania zabiegu odsysania tkanki tłuszczowej. Jest to połączenie trzech urządzeń w jednym – pompy infiltracyjnej o wysokiej wydajności; sterownika elektronicznego do pracy z mikromotorem przy rozbijaniu tkanki tłuszczowej oraz ssaka tłokowego o wydajności 60 l/min.

Vacuson 60LPSterowanie urządzeniem odbywa się za pomocą jednego sterownika nożnego, a odpowiednio skonstruowana rękojeść robocza pozwala na pracę zarówno w infiltracji, rozbijaniu oraz odsysaniu tkanki przy pomocy minimalnej ilości narzędzi.

Parametry techniczne

Wymiary (szer/ wys/dł) 360 x 300 x 280mm
Waga 14 kg
Wydajność pompy irygacyjnej  2-22 l/h
Wydajność pompy ssącej 60 l/min
Granica dokładności pomiaru manometru 5%
Prędkość rozbijania 10 000 obr./min = 3 600 uderzeń